Macedonian Clan
Добродојдовте на На Macedonian Clan


Добредојдовте на Macedonian Clan.Овој форум го остваривме за информација на нашите играчи.Тренинзи, Натпревари и друго.Креирано од [Macedonian Clan]--[Deagle] и [Macedonian Clan]--[BadBoy]
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Не знаете како да ставите слика?

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin


Број на мислења : 6
Join date : 2011-01-18

ПишувањеПредмет: Не знаете како да ставите слика?   Пет Јан 21, 2011 3:41 pm

Едноставно.Одете на www.photobucket.com и логирајте се преку вашиот e-mail. Кликнете не Upload, одберете слика, потоа кликнете Save and continue to my album. Кога ке ја видите сликата, поставете ја стрелката на сликата и ќе ви испаднат опции. Кликнете еднаш на опцијата Direct Link и ќе ве извести дека е копирано.
Потоа, одете на нашиот форум, пред да го пренесете линкот од сликата, напишете [img][/img].Осигурајте се дека е напишано како што треба, па внесете го линкот измеѓу заградите.Пример: [img.]Вашата слика[/img].
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://mkdclan.macedonianforum.net
 
Не знаете како да ставите слика?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Macedonian Clan :: Вашите графити и слики-
Отиди до: