Macedonian Clan
Добродојдовте на На Macedonian Clan


Добредојдовте на Macedonian Clan.Овој форум го остваривме за информација на нашите играчи.Тренинзи, Натпревари и друго.Креирано од [Macedonian Clan]--[Deagle] и [Macedonian Clan]--[BadBoy]
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Како функционира овој клан.

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin


Број на мислења : 6
Join date : 2011-01-18

ПишувањеПредмет: Како функционира овој клан.   Вто Јан 18, 2011 9:50 pm

1: Мислете пред да направите нешто, и како ќе реагираат другите на тоа!
2: Ако имате проблем во врска со играчите во кланот, обратете се на админите!
3: Кланот е само за Counter Strike 1.6!
4: Евидентирајте ги постапките на другите играчи!
5: Додека има натпревари, не смеете да вознемирувате играчи!
6: Овој клан не смее да биде понижен!
7: Никогаш не смеете да користите Cheat или Hack!
8: Имајте во вид дека Админите секогаш се примерни и помагаат!
9: Јавете веднаш доколку приметите Hack или Cheat!
10:Ако сакате да станете админ, морате да бидете активни минимум 150 саати!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://mkdclan.macedonianforum.net
 
Како функционира овој клан.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Macedonian Clan :: Помош-
Отиди до: