Macedonian Clan
Добродојдовте на На Macedonian Clan


Добредојдовте на Macedonian Clan.Овој форум го остваривме за информација на нашите играчи.Тренинзи, Натпревари и друго.Креирано од [Macedonian Clan]--[Deagle] и [Macedonian Clan]--[BadBoy]
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Видете ги мислењата без одговор
 Форум ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Тренинзи

Тука можете да дознаете кога ќе има тренинзи.Се ќе ви биде објаснето.
00
Нема нови мислења

Помош

Како функционира овој клан.
11Вто Јан 18, 2011 9:50 pm
Admin Како функционира овој клан.
Нема нови мислења

Претставете се

Ве молиме, напишете ја вашата биографија во кратки црти.Можете и слика да ставите, по ваш избор :)
00
Нема нови мислења

IP Адреси од разни сервери на Counter Strike

Играте на некој сервер? Објавете ја IP Адресата слободно!
11Сре Јан 19, 2011 6:22 pm
Admin Ultras Macedonian Gaming
Нема нови мислења

Апликации(пријави) за во клан

Тука можете да се пријавите доколку сакате да влезете во кланот.
34Сре Фед 02, 2011 12:00 am
Dave Za vo klan Prijava!
Нема нови мислења

Вашите графити и слики

Тука можете да ја искажете вашата уметност, или можеби да го покажете најдобриот резултат од Counter Strike
22Пет Јан 21, 2011 3:44 pm
mkdclan_deagle Слика од мене на Ultras Macedonian Gaming
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 8 мислења
Постојат b>4 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Dave
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 5 во Вто Јан 18, 2011 9:09 pm

Регистрирани членови: Никој
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
Legend : [ Moderators ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен